okladka-mini_ok

Emilia Kiereś snuje przepiękną, delikatną opowieść (…). Jeśli więc macie nieśmiałe dzieci, które zasiadły właśnie w szkolnych ławach, podsuńcie im tę książkę o Marysi. Być może razem z nią odważą się wyjść do drugiego, oswoić świat.

Monika Moryń, czytanki-przytulanki.blogspot.com

*

Autorka delikatnie dotyka ważnych dla dziecka tematów. (…) Jej opisy są sugestywne, pełne smaków, dźwięków i kolorów – i tak wczytujemy się w nie, podziwiamy ten świat przedstawiony i nie możemy przestać się zachwycać.

blog „Słowem lukrowane”

*

Pani Emilia zawsze dotyka w swoich książkach czegoś więcej, tego co pod spodem, niewidoczne dla oczu, a najważniejsze. Nienachalnie, bez dosadnego dydaktyzmu, niczym lekkimi pociągnięciami pędzla z potoku zwyczajnych zdarzeń wydobywa dla małych czytelników głębie odwiecznych prawd o świecie i ludzkim losie (często w quasi-baśniowej konwencji).

dziecinstwozksiazka.blogspot.com

*

Pełna wakacyjnego czaru opowieść (…), gorąco polecam na zimowy wieczór. Jeśli ta dziewczęca, mądra lekturka wpadnie Wam w oko w bibliotece, zabierzcie ją koniecznie do domu.

wyspaksiazek.blogspot.com

*

Srebrny dzwoneczek Emilii Kiereś (…) ma w sobie cudowność baśni, mądrość filozoficznego traktatu i wszystkie barwy „tajemniczego ogrodu”.

Krystyna Heska-Kwaśniewicz, Guliwer. Czasopismo o książce dla dziecka (nr 1/2010, s. 51-53).

*

(…) to lektura w sam raz dla dzieci nieśmiałych, a także tych, przed którymi stoi lada moment wyzwanie, w postaci szkolnej ławki.

Alicya w Krainie Słów

*

Lektura tej książki działa bardzo kojąco (…)

Agnieszka Sikorska-Celejewska, qlturka.pl

*

To lato to cudowny czas pełen magii, odkrywania przyrody, poznawania siebie i drugiego człowieka.

inna-bajka.kobietnik.pl

*

„Srebrny dzwoneczek” to prawdziwa skarbnica ciepłych, krzepiących słów. Podnoszą one kąciki ust w uśmiechu.

Aleksandra Byczkowska, amanita.pl

*

Książka emanuje pozytywną energią, prezentując dobre wzorce osobowe, nie brak refleksji nad swoim postępowaniem – bardzo dobra książka do rozmowy z dzieckiem.

Maria Kulik, Instytut Książki

*

Marysia to główna bohaterka – nieśmiała sześciolatka (…). W pełnym półtonów i półcieni miejscu ma czas i sposobność, by przyjrzeć się roślinom, zwierzętom i ludziom. By dostrzec magię pozornie prostych rzeczy.

Jolanta Gajda-Zadworna, Życie Warszawy

*

Pobyt u cioci Ani minął zdecydowanie zbyt szybko, podobnie jak lektura pięknej i mądrej opowieści Emilii Kiereś.

Justyna Gul, granice.pl

*

 

Książka wpisana na listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium (2011).

white-ravens2

*

Nagroda czytelników w konkursie wortalu literackiego granice.pl „Najlepsza książka dla młodych czytelników”, w kategorii „Książka dla najmłodszych” (2010).

*

Oficjalna strona autorki

Książkę Srebrny dzwoneczek kupisz TUTAJ.